24 Temmuz 2012

Sicily's Pizza Karum

Bir varmış bir yokmuş. Bir zamanlar Atakule diye bir yer varmış. Çankaya'da ilk açıldığı zamanlar olay olmuş neredeyse. Atakule'den sonra ise Kavaklıdere'de Karum diye bir yer açılmış. İlk zamanlar çok popüler olan bu mekan, zamanla diğer Alışveriş Merkezlerinin de açılması ile gündemden düşer gibi olmuş. Son zamanlarda yaptığı atakla , yeniden güncelliğini korumaya çalışıyor. Konumu itibarı ile bence de güzel ve değerli bir yer. Etrafı Sheraton otelinin bahçesinden de yararlanıyor.
Sicily's Pizza ise Haziran 2012 tarihi itibarı ile Karum Alışveriş Merkezi'nin tam ortasına yerleşmiş durumda. Aydınlık, ferah ve güzel bir yeri var. Firma sitesinden anladığım kadarı ile, Sicily's Pizza, Mangal keyfi, Lavita ve Karum Simit Cafe aynı firmaya ait. Her biri farklı ürünler satıyor. Sicily's Pizza ise İtalyan pizzası olduğunu iddia ettiği pizzaları ile meşhur. Salata, sandviç bazlama gibi diğer ürünlerin bence fazla bir özelliği yok. Resmini gördüğünüz salata üzerine eklenen biftek parçalarına rağmen sıradan. Bir özelliği yok. Pizzalar ise Ankara ortalamasına göre iyi. Pizzalar özel İtalyan fırınlarında odun ateşinde yapılıyormuş. İnce hamuru iyi, kullanılan malzemeler ise fena değil. Denemeye değer diye düşünüyorum.
Not . Ben İtalya'da ve ayrıca Sicilya'da uzun zaman yaşadım, okudum, her yerini ve her türlü yemeğini tattım. Sicilya pizzası olarak değil ama pizza olarak  iyi yerler var Ankara'da. Sicily's Pizza'da pizzalar genel olarak iyi ama servis ve kullanılan malzemeler yeterince başarılı değil. Karum'un orta yerinde su sesi eşliğinde dinlenip pizza yiyebilirsiniz. Fiyatlar Kavaklıdere ortalamasında.
Sicily's Pizza. Karum İş Merkezi, Zemin Kat,  Kavaklıdere, Ankara. Telefon. 312 / 4685244

5 yorum:

senayc dedi ki...

Burada ben de pizza yemiştim,normal geldi lezzeti. İtalyan pizzaları konusunda uzman değilim ama Ankara'da Tadım pizza kadar lezzetli pizza hiç bir yerde yemedim:)türk gerçeği özellikle:)
sevgilerle
şenay

gezicini dedi ki...

Şenay'cım selam,
Ankara'lı biri olarak benim de tercihim Tadım Pizza. Özellikle Tunalı şubesine üniversite yıllarımdan beri bayılırım. Ama maalesef şubeden şubeye farklılık gösteriyor.
Türk gerçeği tabii ki ! !
sevgiler
gorki

AYÇA dedi ki...

Ahhhh Gorkem, beni eskilere götürdün :))

gezicini dedi ki...

Ayçacım
ben de ara sıra gidiyorum, ama ne gelir elden?
sevgiler
gorki

Asortik Krep dedi ki...

Eskiden İstanbul Mecidiyeköyde vardı, Lazanyası ve domates çorbası çok güzeldi hatırladığım kadarıyla.Hatta lazanyasını hiç unutmadık :))