11 Nisan 2012

Xanadu Resort Belek

Antalya Belek golf sporu için tam bir cennet. Muhteşem doğası, ağaçları, yeşil alanları, denizi, kumsalı ve tesisleri ile yılın her döneminde insanları kendine çekiyor. Biz 2012 baharını Belek Xanadu Resort Otel'de karşıladık. Otelden çok mutlu ayrıldık. Her şeyden önce çok uzun süren kış sonrasında 25 dereceye ulaşan sıcaklık ve doğa bizi büyüledi. Ağaçların altında yürüyüş yapmak bile bize çok iyi geldi. Bahar dönemi olduğu için denize giremedik ama otelin havuzundan yararlandık. Otel, Antalya havaalanına yaklaşık 40 km uzaklıkta. Komşuları Robinson Club ve Gloria Golf Resort. Etraf göz alabildiğince golf sahası. Acısu tam otelin önündeki nehir, köprünün üzerinden yürüyerek kumsala ulaşıyorsunuz. Doğal güzelliklerin bulunduğu bu alanda 'Caretta Caretta' kaplumbağaları yumurtalarını bırakıyor.  Ağaçların arasında 100 'den fazla değişik kuş türü yaşıyor. Baharda duyulabilecek en güzel seslerden biri de bence kuş cıvıltıları.
Otelle ilgili kısa notlarım. Biz 5-8 Nisan arasında Eğitim Semineri için Xanadu Resort Otelde idik. Bizim guruptan başka Ruslar, İngilizler ve Finliler vardı. Çocuklu aileler için de rahat bir otel. Çocuklar için ahşap oyun parkı güzel. Mini Club 4-12 yaş arasındaki çocuklara 10-18 saatleri arasında hizmet veriyor. Çocuklara özel açık ve kapalı havuzlar var. Nisanda olmasa bile, yaz sezonunda çocuklara özel büfe varmış. Otelde sabah-öğle-akşam yemekleri açık büfe. Yemekler bol çeşit ve yeterli. Salatalar, et, balık, çorba ve tatlılar lezzetli. Açık büfe dışında a la carte restoranları ve barları var. Irish bar saat 24.00'e kadar canlı müzik yapıyor. Barları, tenis kortları, Golf Alıştırma Sahası, Alışveriş Merkezleri, Shang-Du Spa ve Güzellik Merkezi var. Spa'yı deneyen arkadaşımız pahalı fakat çok iyi olduğunu söyledi.
Biz Xanadu Otel ana binada kaldık . Bazı arkadaşlar ise ağaçların içindeki bungalowlarda kaldılar. Onlar da memnun olduklarını söylediler. Otelin gürültüsünden uzak olmak isteyenler için bungalowlar tercih edilebilir.

8 yorum:

Gezi/yorum... dedi ki...

Harika yerler.. bende gitmistim özledim simdi görünce :)

gezicini dedi ki...

baharda çok güzel. sessiz, sakin, huzurlu. sevdik biz.
sevgiler
gorki

AYÇA dedi ki...

Her yil gittigimiz kadar var miymis :p sevindim begenmene. Gitmek icin sabirsizlaniyorum.:)

gezicini dedi ki...

sevgili Ayça,
her sene gidilir cidden. sakin ve huzurlu. yeşillik, orman, kuş, böcek, ne ararsan var. çocuklar için de iyi.
size şimdiden iyi tatiller!
sevgiler
gorki

seda dedi ki...

Side'de de harika yerler çok güzel oteller var..bu tarafdaki otellere de bakmanızı öneririm..

gezicini dedi ki...

mesajınız için teşekkürler. o tarafa pek yolum düşmüyor. aslında Antalya'ya da düşmüyor. ben her yaz Bodrum Bodrum :-)
sevgiler
gorki

Mehmet Bilgehan Merki dedi ki...

Gezi yazı ve fotoğraflarınız ilginç Ankara'daki ilginç mekanların farkına varıyorum. Teşekkürler

gezicini dedi ki...

yorumunuz için teşekkürler!
gorki