16 Kasım 2011

Zeynel Çilli

Aslında en çok ziyaret ettiğimiz yeri nedense yazmamışım. Bazen böyle oluyor işte. Gözümüzün önündekini görmüyoruz. Benim Ankara'da sevdiğim yerlerden biri de Çilli. Zeynel Muhallebicisi olarak 1996 yılında Ankara'ya gelmiş, Hacettepe Hastanelerinde 2002 yılından itibaren Zeynel Çilli olarak devam etmiş. Ben de Hacettepe Hastanelerinde tanışmıştım kendisi ile. Kardeşimin hastalığı süresince neredeyse gece gündüz orada oturmuştuk. Sonra Tunus Caddesindeki şube, ODTÜ kampüs içindeki şube, Kızılay Selanik Caddesi şubesi, Panora ve 365 içindeki şubeleri, en son olarak ise Ulusoy terminali içindeki şubesi. Yemekleri hafif ama temizdir. Az çeşit olmasına rağmen pratik yemek için idealdir. Tavuk suyuna çorbasını çocuğunuza içirebilir, lezzet sefasını tatlı olarak deneyebilir, su muhallebisi ile hafif tatlı ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Fiyatları makuldür, ayrıca menüleri vardır. Yazın tatlı üzerine dondurma nefis olur.
Not. Resimdeki ürün tavuk midye. Çilli kız da farklı olarak denenebilir.

8 yorum:

Dilek dedi ki...

beğendim sitenizi , izleyeceğim.. sizi de bize bekleriz:) www.dolunayiner.blogspot.com

tcingi dedi ki...

odtü'deki çilli'ye hergün giderdik öğrenciyken. simdi haftasonlari minik defnemizi de alıp gidiyoruz. yaşlandik gibi bi hissiyat oluyo ama olsun:)severiz çilliyi..

gezicini dedi ki...

sevgili dilek
ilginiz için teşekkürler.ziyaretinize geleceğim.
sevgiler

gezicini dedi ki...

sevgili tcingi
evet ben de odtü de yaşlandığımızı hissediyorum. hayat devam ediyor.
sevgiler
gorki

► Hobihane ◄ dedi ki...

lezzet sefası mı bayılırım :)

gezicini dedi ki...

hımm en kalorili ama en güzeli.
sevgiler
gorki

Benden Bizden dedi ki...

resimdeki yemek yaglı gorunuyor ama lezzet sefası her zaman favorimdir cillide.. tavuk suyuna corbayı da nor ettim, tesekkurler!

gezicini dedi ki...

evet tavuk midye oldukça yağlı ve kızartma. tavuk suyuna çorba ise ideal!
sevgiler
gorki