17 Haziran 2010

ODTÜ Vişnelik

Vişnelik eşim de ben de ODTÜ mezunu olduğumuz için bazen gittiğimiz bir yer. İlk zamanlar daha iyiydi ama yıllar geçtikçe bence yıprandı. Bakım ve yenileme çalışmaları yapılması gerekli. Yeri çok zor bulunuyor. Sonradan yapılan binalar etrafını sardı, tesis adeta arada kayboldu gitti. Halbuki çok güzel Ankara manzarası var. Özellikle yazın havuz kenarında brunch yapmak keyifli. Yine yazın tesislerde çim amfi konserleri yapılıyor. Cuma ve cumartesi akşamları canlı müzik var. Arada sırada özel yemek haftaları ( Ege mutfağı gibi ) var. Restoran menüleri geniş. Fiyatlar ortalama. Kalite açısından da ortalama diyebilirim. Resimdeki et yemeği Vişnelik özel soslu bonfile. Tadı güzeldi. Salata ve peynir tabakları oldukça güzel. Yine de yaz mevsimi haricinde gitmek için özel bir sebebiniz olması lazım. Büyük ve kapalı bir bina bana bunaltıcı geliyor.
Not. Çocuk bakım odası var ama oyuncaklar yenilenmeli. Spor salonu kapandı. Bina içinde bir kitapçı var. Özellikla yazın havuzu çok güzel.

4 yorum:

Burcu dedi ki...

Oyun parkı evet biraz daha güzel oyuncaklar gelse süper olur ama oradaki kaydırak ve mutfak seti bizim yeterince işimizi görüyor. Kışın o kadar çok gittik ti, ne zamandır unutmuştum.. Bir gün beraber gidelim Gorki, özledim seni de Yiğidi de..

gezicini dedi ki...

inşallah birlikte gidebiliriz Burcu. ne zaman istersen.
sevgiler
gorki

Suleyman Ve Ben dedi ki...

Merhaba Gezicini,

Nasilsin? Bodrum tatil nasil? Muhtesem mi?

Fotograflar harika. Ama Ramiz Kofte bilmiyordum - denecegim.

Yigit fotograflar super - buyuk adam simdi (esim dedi: masallah masallah)...

Simdi siz en iyi tatil - Kanada'dan cok cok selam sizin aile icin.

Gorusuz,
Suleyman.

gezicini dedi ki...

sevgili Süleyman,
Bodrum her zaman güzel. her mevsim güzel. zamanı hiç geçmeyecek.
bizden de size çok sevgiler,
görüşmek üzere,
gorki