11 Ekim 2010

Göksu Restaurant Esat

Ankara Kızılay'daki ilk Göksu restaurantı genç yaşlı bir çok kişinin tercih ettiği bir mekan. Sanıyorum en öneli özelliklerinden birisi de içkili bir lokanta olması. İlk izlenim olarak benim tercihim değildi açıkçası. Neden tam olarak bilemiyorum. Esat Nenehatun Caddesi üzerindeki yeni açılan 5 katlı yeni yerlerine ise uzun zamandır gelmek istiyorduk. Özellikle eşim Ramazan ayında oruçlu olduğu için gelmek istedi. Bu sene Ramazan ayının son günlerinde buraya rezervasyon yaparak geldik. İftara uygun olarak fix menü uygulaması olduğunu ama sadece guruplar için uyguladıklarını söylediler.  Bana tuhaf gelse de yine de 2 kişilik rezervasyon yaptırdık. İftar saatinden önce tüm masalara bir kaç çeşit iftariyelik hazırlanmış. Biz menüden kuzu tandır ve ızgara köfte seçtik. Başlangıç olarak ise güzel bir çorba içtik. Yemekler güzel, servis biraz yavaş ama iyiydi. Özellikle yukarı çıkarak katları gezdim. Her katta ayrı bir gurup iftar yemeği veriyordu. Giriş katında ise hem içki içenler hem de iftar yapanlar birlikte yemek yiyorlardı. Yemeğin sonunda porselen demliklerde çay ikram edildi. Sonuç olarak güzel bir yerde kaliteli yemek yedik. Ramazan ayında çok kalabalık olduğu için doğrusu tavsiye edemem. Fiyatlar ortalamanın üzerinde. Nenehatun caddesinin üzerinde araba parketmek ciddi bir problem. Mekanın kendi otoparkı yok, çocuk oyun parkı yok,bahçesi yok. Ne kadar güzel bir yer olsa da benim beklentilerime cevap vermiyor.
Ek bilgi. 04.09.2010 tarihinde yediğimiz 2 Göksu çorba+Kuzu tandır+ zeytinyağlı enginar+patlıcan salatası+ızgara köfte+ taze portakal suyu+meyva suyu için toplam 81.13 TL ödedik. Hizmet bedeli olarak faturaya eklenen 7.30 TL bana bu işletmenin adeti olsa da fazla geldi.
Adres. Nenehatun Caddesi No.5, Çankaya Ankara. Telefon. 312/437 5252

6 yorum:

Hülya dedi ki...

Bugün öğle yemeğinde Göksu'daydık arkadaşlarla...

Ramazana nazaran tenha oluşu güzeldi.Çok kalabalık olduğunda lokantalarda servis de aksıyor diye düşünüyorum.
Servis belki bu sebepl iyiydi.

Kızılay Göksu ile fiyatlar farklı mı diye düşündüm çünkü fiyatlar bana biraz fazla geldi doğrusu..

Sevgiler

gezicini dedi ki...

Ramazan ayında fazla yoğunluk var. Normal zamanlarda daha iyi olabilir. Ama benim problemim yemeklerle ilgili değil. Genel olarak işletme bana hitap etmiyor. Yemekleri güzel. Fiyatlar bence de fazla. Kızılaya uzun zamandır gitmediğim için fiyatlarını bilmiyorum.
sevgiler
gorki

Hande dedi ki...

Bize çok yakın bir lokanta ..Hep gitsek denesek diyorduk ama yazdıklarınızdan sonra, özellikle çocuk bölümünün olmaması gitmemekle iyi etmişiz dedirtti bana..

Buket dedi ki...

Oraları iyi bilirim işyerim bir yıl öncesine kadar oradaydı komşu sayılırmışız.taşındık çok uzağa değil koza sokaktayız.Güzel lüks bir lokanta ama biz annelere göre değil tabii.otopark sorunu da cabası çok sorun yaşardık ya kurtulduk...

gezicini dedi ki...

sevgili hande,
ben şahsi düşüncelerimi yazıyorum. çocuklu bir aile olarak bize hitap etmiyor. ama annem-babam-eşim çok severler. ben tercih etmiyorum.
ilgine teşekkür ederim.
sevgiler
gorki

gezicini dedi ki...

sevgili Buket,
etrafı çok rahatsız ediyor bu durum. kalabalık saatlerde park etmek-geri almak-beklemek sorun. hele çocukla.
böylesine lüks bir yer yapanların hayatı kolaylaştıracak başka şeyleri de düşünmeleri lazım bence.
ilginize teşekkürler.
sevgiler
gorki